Black Mirror? To nie SF! ZAPROSZENIE

Dzisiaj ZAPROSZENIE do uczestnictwa w nagraniu Be.Live.

Moim gościem będzie Ewa Tyralik i spróbujemy ustalić, czy serial „Black Mirror”, który porwało serca wielu widzów, to rzeczywiście SF.

BE.LIVE, 16 marca, o godzinie 14-ej

Gdzie: na fanpejdżu Gabinetu czyli gdzieś tutaj

Miejmy nadzieję, że technologie będą łaskawe, bo odniesiemy się właśnie do ich wpływu na relacje między ludźmi.

Nie śmiejcie się, „Black mirror” niezauważalnie wkroczyło do naszego życia i przemieniło relacje. Czy przez to jesteśmy bardziej wymagający dla siebie czy też dzięki niemu bardziej wyrozumiali? Co jesteśmy w stanie zrobić z tęsknoty za drugim człowiekiem i jak nam to wróży, jako gatunkowi ludzkiemu?

Brzmi poważnie?

Bo to poważny temat:D Dlatego bierzemy go na tapetę.
W końcu nie po to wstajemy rano, żeby zajmować się błahostkami:P

Wyobraźcie sobie sytuację, że chcesz wyjechać. Wpisujesz w okienko swojego smartfona dane, a aplikacja „jak dojadę” planuje wyprawę za Ciebie. Następnie opłacasz bilet via SkyCash, a na miejscu prowadzą Cię mapy Google?

Brzmi znajomo?

Ale to przecież nie wszystko. Takie mamy czasy, że zakupy robimy przez internet. Do wyprowadzenie psa zatrudniamy wirtualną asystentkę. Trenujemy z wirtualnym trenerem, a kalorie kontrolujemy z MyFitnessPal. Każdą aktywność monitorujemy dzięki Endomondo, które potrafi też stworzyć dla nas spersonalizowaną dietę, którą opłacamy w banku on-line.

Czego to ludzie nie wymyślą, żeby pozbyć się „czynnika ludzkiego” ze swoich działań?

Największym rodzajem kary dla człowieka jest izolacja. Click To Tweet

A tymczasem największym rodzajem kary dla człowieka jest izolacja. Pamiętasz te chwile, gdy byłaś nastolatką i gadałaś do pleców swojej matki? Jaka czułaś się bezradna wobec takiego bezlitosnego potraktowania Twoich potrzeb i emocji?

Największym rodzajem kary dla człowieka jest izolacja

Tego właśnie pragniemy. Prawdziwego kontaktu z bliskimi.
Mocno wierzę w to, że w emocjach jest prawda. I życie. Uczyłam się tego, z oporami, w szkole komunikacji opartej na empatii, a także na kursie Yorama Mosensoma „Piękno złości”. To właśnie wtedy zrozumiałam, że złość nie polega na tym, że krzyczę czy tupię (choć wiem, jak trudno jest czasem moim kobietom zgodzić się, gdy tego uczę), ale na byciu w kontakcie z tym, co się we mnie i ze mną dzieje. Brak reakcji nie oznacza, że emocji nie ma. Oznacza tylko zamknięcie kontaktu. Albo zamknięcie się na kontakt. Gdy matka w nominowanym do Oskara filmie „Lady Birth” odwraca się plecami do córki i stoi nieugięta – to oznacza tylko tyle, że się boi. Że boi się pokazać żywego człowieka, którym jest. Że woli utknąć w roli, której się nauczyła, niż otworzyć się na najlepsze, co mogą nawzajem sobie dać matka i i córka… Nie widziałaś filmu? Obejrzyj!

Ewa Tyralik najwięcej wie o relacjach

Na spotkanie 16 marca zaprosiłam Ewę Tyralik, bo Ewa najwięcej wie o relacjach. I niedawno, podczas służbowej podróży utknęła w sytuacji, jak z serialu „Black mirror”: przez cały dzień w drodze i w sieci – a na koniec dnia obsługa hotelowa w postaci… tabletu. Można się zmęczyć:D Dlatego razem z Ewą sprawdzimy:
– co możemy zrobić, żeby nasze relacje były lepsze,
– jak w tworzeniu relacji pomaga nam internet i aplikacje,
– co zrobić, żeby ochronić się przed izolacją?

Co kobiety sukcesu robią przed śniadaniem? Click To Tweet

Ja zapytam też Ewę o nawyki kobiety sukcesu:D
Wiesz, to dla mnie ważne, żeby wiedzieć, co kobiety sukcesu robią przed śniadaniem:D Zapraszam Cię, do uczestniczenia.

Pod tym postem jest możliwość zadawać pytania, albo zaznaczać wątki, które w miarę możliwości zadam Ewie podczas spotkania.

O gościu:

Ewa Tyralik jest ekspertką od relacji. Napisała i wydała książkę na temat relacji („Ewka, co Cię ugryzło”), współtworzy jedną z pierwszych szkół rozwoju osobistego „Dojrzewalnia Róż”. Sama o sobie mówi, że jest mentorką dobrych rozmów. Prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty, spotkania. Jest mamą dwóch wspaniałych córek. Kocha spacerować po lesie (www.ewatyralik.com)

O prowadzącej:

Monika Kurdej, znana jako Pani Mądrasińska😛 Jest autorką poczytnego bloga www.zasmakujwzyciu.pl, na którym zachęca kobiety do pozbycia się mentalności dietetycznej i dobrego zajęcia się sobą. Coraz częściej uważa, że „dietowanie” to taka elegantsza forma nałogu. Pomaga kobietom uporządkować wiedzę na temat odżywiania siebie oraz znaleźć przyjaźniejsze sposoby na zatroszczenie się o siebie – niż dieta. Bywa też edukatorem dla osób z cukrzycą i insulinopornością.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym spotkaniu na żywo:D Dla uczestników będą prezenty:D

Poprzednio moim gościem była niezwykła Agnieszka Strugińska, a efekt rozmowy możecie prześledzić tutaj: http://zasmakujwzyciu.pl/podcasty/agnieszka-struginska/

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"

%d bloggers like this: