O życzeniach świątecznych i noworocznych

Właśnie skończył się czas życzeń świątecznych i noworocznych.

Mogę to już teraz wyraźnie powiedzieć. Wszystkie, co do jednego, wprowadzają presję, aby żyć według pozytywnych emocji i doświadczać tylko tego, co najlepsze.

To oczywiście piękne, że masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy życzą ci wszystkiego najlepszego. Pamiętaj jednak, że smutek, złość, ból to … najlepsze, co może cię spotkać. Sprawdzają twoją wytrzymałość i prowadzą cię na ścieżce rozwojowej. Przypomnij sobie kogo zapraszasz do swojego świata, gdy jesteś w tych emocjach… Z kim się nimi dzielisz… Czy to te same osoby, z którymi dzielisz radość?

Moja mama np. wywiera na mnie potężną presję na bycie szczęśliwą. Do tego stopnia, że nie mówię jej o tym, co niedobre – bo ona tak bardzo pragnie, abym była szczęśliwa, że nie chcę jej sprawiać zawodu. W bólu – który i tak przyjdzie, bo jest nieodzowny – towarzyszą mi inni ludzie, mniej związani ze mną emocjonalnie, którzy gotowi są dojrzewać ze mną, nie czują się zobowiązani zdjąć ze mnę ból, smutek itd… Dzięki tym emocjom oraz tym ludziom, staję się lepszą wersją samej siebie. Kim bym była gdybym od urodzenia doświadczała tylko szczęścia, radości i wszelkiej pomyślności?

Właśnie skończył się czas życzeń świątecznych i noworocznych. Click To Tweet

A właśnie tego pragną nasi najbliżsi… Aby omijały nas negatywne zdarzenia, abyśmy byli tacy sami stale, abyśmy pełnili role, do których się przyzwyczaili…

  1. miej żywe i autentyczne relacje z innymi, czyli miej obok siebie ludzi, dzięki którym się rozwijasz, którzy dają ci możliwość docierania do źródeł twoich emocji – trudny szef, toksyczna koleżanka, mąż i jego złe nawyki – nie uwierzysz ale właśnie to jest wspierające dla twojego rozwoju,
  2. miej marzenia i je spełniaj, ale gdy się nie spełniają miej komu opowiedzieć o rozczarowaniu,
  3. wyrażaj gniew tak, jak go czujesz, uznaj, że to część życia, przeklinaj i krzycz. To naturalne, że gdy jest złość są jej objawy.

 

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"

    %d bloggers like this: