Wskaźnik work life balance na urządzenia mobilne i nie tylko

http://ipsi.pl/oblicz-swoj-wskaznik-worklife-balance-w-3-minuty-kalkulator-wlb-na-smartfony/

Oblicz swój wskaźnik work/life balance w 3 minuty – kalkulator WLB na smartfony
Czy zaangażowanie w życie zawodowe nie stanowi przeszkody dla rozwoju naszego życia prywatnego? Czy pozostawia nam wystarczająco dużo czasu i energii na kontakty rodzinne i towarzyskie oraz na rozwój naszych pasji? Czy udaje nam się osiągnąć pożądaną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym?
Na te pytania odpowie aplikacja mobilna – Kalkulator Work-Life Balance, której zawartość merytoryczna została opracowana przez Instytut Psychoimmunologii (IPSI). Aplikacja została zrealizowana przez partnerskie firmy Mazars i Gras Savoye.
Dostępna jest w systemach iOS i Android. Aplikacja jest bezpłatna. Można ją pobrać z Apple Store lub Google Play. Wystarczy wpisać słowo kluczowe Kalulator Work Life Balance a pojawi się niebieska ikonka z balansującym na linie managerem.
Filozofia Work Life Balance opiera się na zachowaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Polega na znalezieniu złotego środka, który pozwoli zmaksymalizować efektywność w miejscu pracy i zadowolenie w życiu osobistym. „Pretekstem do stworzenia aplikacji był panel dyskusyjny jaki został zorganizowany podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, dotyczący równowagi między życiem prywatnym i zawodowym u polskich managerów. Moderatorka, Kinga Rusin podsunęła, pomysł aplikacji na smartfony, a my przystąpiliśmy do jego realizacji. Uważam, że to świetny sposób dla zapracowanych managerów na szybką weryfikację stanu rzeczy i porady, jak poprawić swój życiowy balans. Sam skorzystałem z niej natychmiast.” – mówi Alexander Konopka Prezes trzech spółek w grupie Gras Savoye.
Dzięki aplikacji Kalkulator Work Life Balance można obliczyć w kilka minut poziom równowagi między życiem zawodowym a osobistym i uzyskać praktyczne porady specjalistów z IPSI jak optymalnie dzielić czas między pracę i prywatne aktywności.
„Macie w Polsce, w porównaniu do pozostałych Państw europejskich, najmłodszych managerów, którzy mają tendencję do absolutnego angażowania się w obowiązki zawodowe, zaniedbując swoją równowagę życiową. Potrzebne są im metody i narzędzia pomagające uzyskać i utrzymać odpowiedni WLB, zwłaszcza w perspektywie podniesienia wieku emerytalnego.” – mówi Michel Kiviatkowski, Partner Zarządzający Mazars.
” Work-Life Balance to nie jest zaproszenie do lenistwa. Wręcz przeciwnie. Musimy nauczyć się zarządzać swoim bilansem energetycznym po to aby pracować bardziej efektywnie i twórczo. Jest to jedyny sposób na to, aby przedłużyć średnią życia w zdrowiu. Dobry manager, dobry pracownik, to taki, który potrafi się dobrze regenerować” – mówi Wojciech Eichelberger, Dyrektor Instytutu Psychoimmunologii.
Projektowi patronuje Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP) i Stowarzyszenie Francja-Polska.

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"

    %d bloggers like this: