Jak wybrać trenera personalnego dla siebie. Cz.2

Jak już jesteś blisko podjęcia decyzji, to zadaj sobie jeszcze dodatkowe pytania:

  • tego, czym się zajmuje trener. Ma być miły, ma Cię nie doprowadzać do łez, ale ma Ci nie odpuszczać. Ostatecznie nie powinnaś płacić mu tylko za trening, ale za to, co zrobi z Twoim ciałem w trakcie treningu i co się z Twoim ciałem będzie działo potem. Inaczej wygląda praca, gdy działacie 1 raz/tydz, a inaczej, gdy pracujecie niemal codziennie. Niemniej ta uprzejma nieustępliwość jest kluczowa. Możesz to sprawdzić obserwując trenerów przy pracy.
  • czy odpowiada na Twoje pytania tak, jak potrzebujesz? To nie jest kwestia tego, czy odpowiada wyczerpująco – bo na pewno nie potrzebujesz całej jego wiedzy. To nie jest kwestia tego, czy układa dietę – bo to dzisiaj nie problem, żeby przynieść Ci jadłospis. Naprawdę wcale nie trzeba się na tym znać. Za 99 zł dostaniesz w portalu super dietę właściwie tylko na podstawie podstawowych danych. Tu chodzi o to, że na różnych etapach w pracy ze swoim celem, potrzebujesz różnej wiedzy. Trener powinien tę wiedzę posiadać, a także umieć ją w miarę szybko zdobyć. Powinien się też stale uczyć, szkolić. W sumie to głupie chwalić się certyfikatami, ale jak inaczej poznasz, że uzupełnia wiedzę? To jest też dowód, że lubi to, co robi. Kto inny poświęciłby kasę i wolny czas na edukację w jakiejś dziedzinie? Tylko człowiek z pasją.
  • jakie ma rezultaty? To trochę na wyrost, bo Klient sam musi o siebie dbać, a zadaniem trenera jest pokazywać mu najlepsze sposoby, niemniej coś jest na rzeczy. Doświadczony trener ma informacje o swoich klientach i od swoich klientów; początkujący ich nie ma. Doświadczony zwykle się tym nie chwali – początkujący wiesza na ścianie, żeby każdy widział. Zostawiam Tobie do rozważenia, co dla Ciebie jest ważne, bo te rezultaty nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.

Ja dałabym dodatkowe punkty za empatię – prawdziwą oraz za umiejętność zdejmowani z głowy klienta blokujących przekonań. Artykuł tutaj.

Nie piszę też, celowo, o cenie. Wiem, że praktykujecie wybieranie trenera pod kątem ceny, ale na pewno stoją za tym istotne aspekty osobowościowe również. A wysoką cenę zawsze może dla Ciebie obniżyć – jeśli uzna, że zasługujesz:)

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"

%d bloggers like this: