DIETA DLA SENIORA

Jak nie umrzeć zbyt wcześnie?

Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) alarmują. Lawinowo wzrasta populacja osób w podeszłym wieku. Tym samym zwiększa się liczba osób chorych na choroby przewlekłe i niesprawność, znacznie obciążając resztę społeczeństwa. 

Ale to cały świat i wielkie statystyki. Dopiero, gdy we własnym życiu mierzysz się z obecnością np. rodzica – seniora dostrzegasz, jak trudno pogodzić normalne życie z koniecznością wspierania bliskiej osoby. Jak się czujesz, gdy wiesz, że Twoja mama przez cały dzień czeka na Ciebie w domu? I w tym czasie w ogóle nie wychodzi z pokoju? Bo schody. Bo zimno. Bo tak…

A jak się masz, gdy odkrywasz, że nie zjada potraw, które przygotowałaś? Albo wtedy, gdy widzisz, że nie panuje nad ilością koniecznych lekarstw i trzeba być przy niej, za każdym razem, gdy jest na nie pora? Czy przypadkiem nie jest tak, że aby mogła spotkać się z lekarzem, Ty musisz brać wolne w pracy, żeby ją dowieźć? A może dla jej bezpieczeństwa zamykasz ją w domu, jak pewna rodzina, która nie chciała myśleć o domu opieki, ale ze względu na konieczną pracę musiała to robić – dla bezpieczeństwa? A czy Wasz lekarz mówi Wam podczas wizyty, jak opiekować się Waszym seniorem? A może bardziej skupia się na dawkowaniu kolejnych lekarstw, niż na tym, co zrobić, aby te dawki zmniejszyć?

A czy wiesz, że osoby w wieku starszym są szczególnie narażone na niedobory składników pokarmowych? Otyłość jest jednym z objawów niedożywienia – wbrew temu, co przyjęło się myśleć. A anoreksja jest jedną z typowych chorób w starszym wieku. Gdy znika łaknienie – to żaden problem, żeby nie jeść. Samodzielna opieka nad seniorem jest jednym z bardziej wymagających doświadczeń życiowych. Jeśli chcesz, pomogę Ci przywrócić równowagę w rodzinie. Zamów wstępną konsultację, abyśmy mogli ustalić kolejne kroki i działać według planu. 

Dieta dla seniora 3
Monika Kurdej

Cześć! 

Nazywam się Monika Kurdej. Jestem psychodietetykiem. Pomagam zapracowanym i zmęczonym kobietom wyglądać i czuć się dobrze. Moja praca polega na tym, aby znajdować najprostsze rozwiązania, które moje klientki z łatwością wdrożą w swoją codzienną praktykę. I będą szczęśliwe.

Dieta dla Seniora to bardzo istotny program. Wielokrotnie widziałam, jak trudnym doświadczeniem dla rodziny jest zajmowanie się zależnym rodzicem. Tym bardziej trudnym, że seniorzy niechętnie współpracują z rodziną i ekspertami. Wierzą, że wszystko robią lepiej i w pojedynkę. I że nie potrzebują żadnej pomocy. Do tego zmagają się z wieloma chorobami na raz (a w konsekwencji z wielolekowością). Dlatego Twoja współpraca ze mną jest taka ważna: masz człowieka, któremu możesz zaufać i który zna specyfikę chorób wieku starczego. I do tego pasjonuje się długowiecznością. Udzielę Ci potrzebnego wsparcia, pokażę czego nie widzisz, rozwieję wątpliwości,  a jeśli potrzeba ułożę dietę dla seniora.

 

Konsultacja DIETA DLA SENIORA to:

90 -120 MINUT

koncentracji na Tobie i Twoim problemie.

CÓRKA NA MEDAL

Może i nie musisz robić wszystkiego sama... ale chcesz. Nawet pracujesz nocami, aby za dnia być przy rodzicu. Jak długo tak wytrzymasz? Zaplanujmy działania, które sprawią, że będzie Ci lżej.

DIETA DLA SENIORA

Twój senior potrzebuje zdrowia, energii oraz inaczej zdefiniowanej należnej masy ciała. Z wiekiem następuje zmniejszone zapotrzebowanie energetyczne, ale zapotrzebowanie na niektóre składniki wzrasta. No i nie istnieje uniwersalny model żywienia seniora. Zamów dietę dla seniora.

PLAN

Podczas konsultacji powstaje wstępna wersja planu, który będziesz wdrażać w swojej kuchni i w swoim domu. Są osoby, którym ten wstępny plan wystarcza.

WSPARCIE MENTALNE

Dietoterapia i dietoprofilaktyka to tylko wdzięczne nazwy. Jaki jest prawdziwy problem, z którym się zmagasz? Czy wiesz, jak się zrozumieć i porozumieć ze swoim seniorem? Kiedy ostatnio miałaś czas tylko dla siebie? Kiedy usłyszałaś słowa uznania? A co z Twoją rodziną? Jak radzisz sobie ze złością? A jak z lękiem o przyszłość?

ŚWIADOMA DECYZJA

Konsultacja jest zaprojektowana tak, żebyś mogła zadać niezbędne pytania i mieć pewność, że osiągniesz to, co zamierzasz. Będziesz zdumiona tym, jak to może być proste.

Cena: 360 zł