O mnie

Psychodietetyk. Obsesje żywieniowe. Bulimia. Anoreksja. Ortoreksja. Jedzenioholizm. OCD.

Cześć!

Jestem Monika Kurdej. Tematyką obsesji żywieniowych interesuję się od zawsze. Jestem jedzenioholiczką. Całe życie marzę o szczupłej sylwetce.

Kiedyś myślałam, że na tym polega moja supermoc. Gdy pokonałam swoją obsesję, byłam pewna, że moim zadaniem jest pomagać ludziom, którzy chcą być zdrowi i pięknie wyglądać.

Po latach zajmowania się tym tematem, po seriach porażek (oraz sukcesów) wiem, że niewłaściwa dieta oraz mniej lub bardziej szczupłe ciało to tylko objawy. Pod spodem kryje się cierpienie konkretnego człowieka. Dlatego podjęłam wyzwanie i nauczyłam się (i ciągle uczę) być terapeutką.

Terapia par. Jestem też terapeutką par.

To efekt uboczny pracy nad obsesjami żywieniowymi. Kobiety, z którymi pracowałam były gotowe zrobić wszystko dla swojego związku. Zdarzało się, że dietami próbowały kleić popękaną więź, co – jak się łatwo domyślić – nie działało. Dlatego postanowiłam dowiedzieć się więcej, i więcej, i więcej… I tak zostałam terapeutką par.

Pracuję z parami, którym zależy. Które już nie wierzą w baśniowe zakończenie: „i żyli długo i szczęśliwie”, a które są gotowe zaangażować się i przebudować swój związek, aby był bardziej dopasowany do unikalnych potrzeb tej właśnie pary.

Koniecznie zdecyduj się na kontakt ze mną, jeśli czujesz, że w tym, co oferuję jest coś dla Ciebie. Nie mogę się doczekać, kiedy Cię poznam i będziemy mogli razem zmieniać bieg świata:D

Wyobraź to sobie:

– już nie musisz myśleć cały czas o jedzeniu – czym zajmiesz swoją głowę, gdy pozbędziesz się swoich natrętnych myśli?
– nie musisz unikać spotkań towarzyskich z obawy przed rozhamowaniem się – z kim będziesz się chętnie spotykać, gdy nie będziesz musiała chować się za jedzeniem; gdy Twoje życie będzie tak samo ciekawe bez jedzenia, jak i z jedzeniem?
– żyjesz sobie po swojemu, a Twoja głowa jest całkowicie wolna od obaw związanych z oceną – jak się ubierasz? gdzie żyjesz? z kim pracujesz?
– a w swoim związku zajmujesz się tym, czym zajmujesz się w związku, a nie karmieniem i jedzeniem (z doświadczenia powiem, że to oczyszczające).

Zwykle ogranicza nas tylko to, co utrzymujemy w swojej głowie. Jeśli głównym tematem Twojego myślenia do tej pory było jedzenie, to … czym wypełnisz swoją głowę, gdy tego nie będzie? Jakie rezultaty staną się możliwe, gdy będziesz myśleć o tym, o czym chcesz, a nie o tym, do czego zmusza Cię Twoja obsesja? Co zobaczysz, gdy zdejmiesz z oczu okulary negatywnej oceny siebie, swojej sylwetki i swoich osiągnięć?


Ekspertka: „Pytania na śniadanie” (TVP 2), „Minęła 8.00” (TVP Info), „Polska na dzień dobry” (Telewizja Republika), magazynu „Money. To się liczy (Telewizja Wirtualna Polska) a także magazynów „Sezon na zdrowie”, „Smak zdrowia”, „Grillowanie. Krok po kroku”, „Śniadania. Krok po kroku”, „Kuchnia. Od kuchni”. Autorka setek artykułów merytorycznych na blogu: www.zasmakujwzyciu.pl oraz poradników i publikacji: np. „Przygotuj się na pokusy”, „10 pytań o związek”, „Pokonaj wieczorne ciśnienie na jedzenie”. Współautorka książki „W realu i w sieci”, „Cała prawda o kobietach”.


Mój książkowy 2022 rok

A TUTAJ moja historia, którą przygotowała Katarzyna Błaszczyk dla Polskiego Radia Trójka. Termin publikacji: 31 stycznia 2019 r., godzina 18.45

O mnie 1
Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"