O mnie

Psychodietetyk. Obsesje żywieniowe. Bulimia. Anoreksja. Ortoreksja. Jedzenioholizm. OCD.

Cześć!

Jestem Monika Kurdej. Tematyką obsesji żywieniowych interesuję się od zawsze. Jestem jedzenioholiczką. Całe życie marzę o szczupłej sylwetce.

Kiedyś myślałam, że na tym polega moja supermoc. Gdy pokonałam swoją obsesję, byłam pewna, że moim zadaniem jest pomagać ludziom, którzy chcą być zdrowi i pięknie wyglądać.

Po latach zajmowania się tym tematem, po seriach porażek (oraz sukcesów) wiem, że niewłaściwa dieta oraz mniej lub bardziej szczupłe ciało to tylko objawy. Pod spodem kryje się cierpienie konkretnego człowieka. Dlatego podjęłam wyzwanie i nauczyłam się (i ciągle uczę) być terapeutką.

Terapia par. Jestem też terapeutką par.

To efekt uboczny pracy nad obsesjami żywieniowymi. Kobiety, z którymi pracowałam były gotowe zrobić wszystko dla swojego związku. Zdarzało się, że dietami próbowały kleić popękaną więź, co – jak się łatwo domyślić – nie działało. Dlatego postanowiłam dowiedzieć się więcej, i więcej, i więcej… I tak zostałam terapeutką par.

Wierzę w miłość. Ba, wierzę, że wszystko da się ulepszyć, tylko czasem do tego potrzeba więcej miłości.

Po drugie, w tle związku często znajdują się dzieci. Pomagam parom ze względu na nie. Szczęśliwy związek rodziców, to szczęśliwe relacje ich dzieci, gdy będą już dorosłe. To więcej szczęścia i harmonii w kolejnych pokoleniach. To mój celowy wkład w budowanie świata.

Terapeutka kobiet w obsesji miłosnej

Och jaki to wdzięczny temat. Pracuję z każdą kobietą, która pragnie wyjść z toksycznej relacji.

Coachka zapracowanych i zmęczonych kobiet, które chcą dobrze się o siebie zatroszczyć

To obszar pracy, który proponuję przepracowanym i przemęczonym kobietom. Nawet nie wiesz, jak dobrze znam stan, w którym jesteś. Jeśli miałaś to szczęście i znalazłaś swoją misję zawodową lub/i życiową, to jesteś w grupie ryzyka – zagrożona wypaleniem zawodowym i życiowym. Możliwe, że już doświadczasz tych stanów: jest Ci tak niewyobrażalnie ciężko, że nie sposób o tym komukolwiek powiedzieć; wiesz, że duużo zrobiłaś i osiągnęłaś, ale nie jesteś w stanie dostrzec rezultatów swojej pracy; czujesz presję związaną z działaniem i osiąganiem, ale na myśl o wydatkowaniu z siebie energii mdli Cię (fizycznie), a ciało boli. A do tego musisz codziennie stanąć na wysokości zadania, bo jesteś mamą, żoną, prezeską, właścicielką, menedżerką itd. Nie możesz sobie tak po prostu usiąść i odpocząć.

Konsultacje młodzieży i ich dorosłych

Tak się złożyło, że od kilku lat pracuję z młodzieżą. Słyszę o ich bolączkach. Widzę, jak próbują stawać się dorosłymi. Marzę o tym, aby mogli z pełną swobodą oraz z empatią dla siebie i dla innych, zrealizować swój potencjał, znaleźć plan swojego serca i za nim podążyć.


Ekspertka: „Pytania na śniadanie” (TVP 2), „Minęła 8.00” (TVP Info), „Polska na dzień dobry” (Telewizja Republika), magazynu „Money. To się liczy (Telewizja Wirtualna Polska) a także magazynów „Sezon na zdrowie”, „Smak zdrowia”, „Grillowanie. Krok po kroku”, „Śniadania. Krok po kroku”, „Kuchnia. Od kuchni”. Autorka setek artykułów merytorycznych na blogu: www.zasmakujwzyciu.pl oraz poradników i publikacji: np. „Przygotuj się na pokusy”, „10 pytań o związek”, „Pokonaj wieczorne ciśnienie na jedzenie”. Współautorka książki „W realu i w sieci”, „Cała prawda o kobietach”.


Mój książkowy 2023 rok
Mój książkowy 2022 rok

A TUTAJ moja historia, którą przygotowała Katarzyna Błaszczyk dla Polskiego Radia Trójka. Termin publikacji: 31 stycznia 2019 r., godzina 18.45

O mnie 1
Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"