Warsztaty i wystąpienia

Nie każdy ekspert ma dar mówienia do ludzi. Tak się składa, że ja należę do tych, którzy chętnie i głośno przemawiają. Jeśli szukasz sposobu, aby Twoi pracownicy byli zdrowsi, żyli dłużej i lepiej wyglądali – zaproś mnie do współpracy. Przygotuję dla Was ciekawy warsztat, spotkanie motywujące do zmiany, a także power speech.

Coach-psychodietetyk

Moja pierwsza specjalizacja: coach-psychodietetyk (edukator żywieniowy/edukator w cukrzycy/konsultant zdrowia, trener wg holistycznej koncepcji rozwoju człowieka itd.) wymaga, aby pomagać ludziom, krok po kroku, pozbyć się niepotrzebnych przekonań i nawyków oraz nauczyć ich lepiej radzić sobie z codziennymi trudnościami. Efektem pracy ze mną jest więc także uczucie spokoju i emocjonalnej równowagi. Polecam spotkania pt.:

 • Zdrowa, Szczupła, Bezwiekowa
 • Energia, i w dzień, i w nocy
 • Zdrowe grzechy
 • Trening regeneracji oddechem

na konferencje, eventy, także jako edukacja w ramach firmowej Akademii Zdrowia

Terapeuta par i rodzin

Druga ważna specjalizacja Moniki Kurdej, to związki, relacje, budowanie atmosfery współpracy. Jestem terapeutą par i rodzin. Tłumaczę język emocji i potrzeb „na nasze” – aby ludziom było łatwiej się zrozumieć i porozumieć. Warsztat, który polecam to:

 • Kobieca furia
 • Związek to robota dla dwojga
 • Kuchenne sparingi – z zastosowaniem elementów Sandplay Therapy

na konferencje, na eventy promocyjne, jako edukacja w ramach firmowej Akademii Wellness

Śmiech. Podstawowe narzędzie

Wśród narzędzi, które świadomie wykorzystuję w pracy z ludźmi jest śmiech. W moim przekonaniu śmiech jest oknem do ukrytych zasobów człowieka. Zadowolony, szczęśliwy, klepiący się, z radości, po udach człowiek, chętniej wpuszcza do swojego serca, i do życia, nowe. Pasjonuję się stand-upem i choć jeszcze daleko mi do wielkich mówców, którzy świadomie operują na granicy dobrego smaku i humoru, to mam najlepsze doświadczenia związane z tą formułą przekazywania wiedzy. Ludzie łatwiej zapamiętują, a potem chętniej odwołują się do tego, co zapamiętali, gdy się przy tym śmiali. Stale o tym pamiętam, gdy pracuję, jako trener czy mówca.

Terapeuta i coach młodzieży

Jestem mamą już dorosłych synów. Doświadczonym terapeutą i coachem. A z pierwszego wykształcenia nauczycielem. Aktualnie pracuję w SP1 w Józefowie k. Otwocka i uczę młodych ludzi języka polskiego. 

Nie dziw się tej specjalizacji: język filmu i literatury to moje kolejne dwie miłości. Jeśli chcesz, przygotuję i poprowadzę dla Twojej organizacji warsztaty, podczas których nie padnie ani słowo o tym, co trudnego przeżywają Twoi ludzie, a i tak będziemy mieć głębokie i ważne rozmowy o tym, co dla nich najgłębsze i najważniejsze.

Chcesz konkretów: filmoterapia i bilbioterapia, a także:

 • nastawienie do szkoły, do nauki, do grupy,
 • metody wspierające skuteczne uczenie się i czytanie,
 • zarządzanie własną energią (zarządzanie sobą w czasie, profilaktyka stresu, radzenie sobie ze wstydem, lękiem),
 • odbudowywanie tożsamości po trudnym wydarzeniu (rozwód, śmierć bliskiej osoby, inne traumatyczne doświadczenia).

Czuła obserwatorka i dobry słuchacz

Moja pasją jest też pisanie wierszy. Wykorzystuję je, aby w skondensowanej formie przekazać trudną i ważną treść. Są świetnym narzędziem rozwojowym. Gdy mój klient, szczególnie ten w pracy 1-2-1, za dużo mówi wręczam mu wiersz. Bez komentarza. Żeby sam miał możliwość zrozumieć jego treść. Może i szkoła zniszczyła w nas wszelkie pokłady wrażliwości, ale ja przywracam ją światu. I nie pytam o pozwolenie. Jeśli zdarzy Ci się tak, że dostaniesz ode mnie wiersz – wiedz, że za dużo mówisz;P

Wartości

Wśród wartości, którymi dzielę się z ludźmi w moim otoczeniu są: zdrowie, zabawa, rozwój. Jeśli tylko masz projekt, który pomoże mi zrealizować je – najlepiej w wielkiej skali – powiedz mi o tym.

Pobierz szczegółowe informacje

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"