Co kobieta sukcesu robi przed śniadaniem? Aleksandra Stanisławska, dziennikarka naukowa i blogerka w CrazyNauka.pl

Olę poznałam na spotkaniu dla blogerów. Zobaczyłam na scenie dziewczynę, która zna swoje miejsce, wie kim jest i co robi. Zaproponowałam jej wywiad, bo czułam, że tyyyyyle mogę się od niej dowiedzieć  i nauczyć. I że ta rozmowa może mieć znaczenie także dla moich czytelniczek. A jak powiedziałam tytuł serii, to Ola wpadła w zachwyt – kto nie chciałby być kobietą sukcesu;)

Pseudonaukowe brednie

Ola rozprawia się na swoim blogu z mitami pseudonaukowymi. A ja, jako psychodietetyk, też dotykam obszarów związanych z bredniami na temat odchudzania. Warto wiedzieć, że jedzenie dla wielu ludzi to system wierzeń. Od tysięcy lat, ludzie mówili sobie, co należy jeść, żeby osiągnąć zdrowie i długowieczność – w efekcie uzyskaliśmy „religie żywieniowe”, które niektórych sprowadzają na manowce. Czasem muszę się taaak naaaapraaaaaacoooować, żeby wrócić człowieka na właściwe tory. A Ola ma „zajawkę”, żeby takie brednie odkrywać i rozwiązywać. Super, że się spotkałyśmy. Ten wywiad jest MEGA!!!

Z filmu dowiesz się:

– jak wygląda praca blogera popularnonaukowego,
– po co pod artykułami bibliografia,
– dlaczego ludzie wierzą w fakenewsy,
– czy zagraża nam zalew fakenewsów,
– jaki największy mit Ola „rozsupłała”,
– a jaki największy mit Ola uwierzyła?

A także:
– o miejscu kobiet w nauce i nietypowych przypadkach seksizmu wśród elit naukowych,
– o tym, jak troszczyć się o wizerunek dzieci w sieci
– i czy się bać internetu:D

Gdzie jest Ola?

➡️ Blog Oli CrazyNauka.pl znajdziesz tutaj
➡️ A tutaj wspaniały film, w którym ekipa CrazyNauka rozprawia się z mitem o tym, że komórki nas zabijają.
➡️ A tutaj artykuł o kontrowersyjnej terapii Gersona. Warto przeczytać i się zastanowić:D Ja wiem, że te opinie na temat tej terapii znamy tylko od osób, które przeżyły interwencję. Ci, którzy nie przeżyli… cóż… nie mogą się wypowiedzieć. I wiem też, że tonący brzytwy się chwyta. Oraz, że ta ilość składników odżywczych, którą aplikuje się w terapii ma moc. Klasyczna medycyna też rozumie, co znaczy „pozwólmy ciału działać”. Ale to temat na dłuuuugie rozmowy przy kawie i ciastkach bez glutenu, bez cukru i bez tłuszczu;)

 

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"