Moniko, dlaczego nie jesteś Ewką?

To było straszne.

To był jeden z tych dni gdy prowadzę konsultacje wstępne.

Po drugiej stronie całkiem nowi ludzie i całkiem nowe kejsy do rozwiązania.

Dla mnie zawsze to czas wyzwania. I tego dnia żyję na baczność. Koncentruję się, bo chcę dobrze słyszeć moich klientów, ale jednocześnie sama siebie koryguję:

– Monika, nie przesadzaj. Luzik! Luzik. Robiłaś to już milion razy.

Konsultacje i trema

Ale wtedy słyszę radio JA.FM:

– czy się sprawdzę?
– czy klient zostanie na dłużej?,
– czym mnie dzisiaj zaskoczą?

Normalna, klasyczna trema.

Ale tego dnia to już szlak mnie trafił.

Pantyzelea okrutna

Przede mną otyła niunia. Blond włosy, kołnierzyk, usta w dziubek… i ten ton głosu, w którym wyraźnie słyszysz „ą” i „ę”. Dodaj do tego machanie rękami w stylu „ja wiem lepiej” i torebusię na przedramieniu – bo tak jest ładnie.

Ojjj! Moja wewnętrzna Pani Mądrasińska tego nie lubi. Pani Mądrasińska urodziła się, gdy pracowałam w szkole i nauczałam gimnazjalistów. Pani Mądrasińska lubi, jak uczniowie siedzą równo w ławkach i się nie kłócą.

A tymczasem słyszę: „Czemu robisz tak? A czemu robisz tak? A czemu nie robisz tak? Powinnaś zrobić tak… i jeszcze tak…”

Konsultacje inne niż wszystkie

I jeszcze to sakramentalne:
– czemu nie robisz tak, jak Ewka?

Moja nauczycielka, Gosia Żukowska, dobrze mówiła, że dobrze dobrany klient to już 90% sukcesu. Te wszystkie historie o tzw. trudnych klientach to nic innego, jak historie o źle dobranych klientach. Przechodził i wstąpił – żeby Cię pouczyć.

Albo ma zły dzień – zdecydował się o tym powiedzieć, właśnie Tobie.

Tymczasem żeby do mnie trafić, to się nie da „przechodzić i wstąpić”. Trzeba naprawdę się postarać i dojechać. – Przecież nie przyjechała po to, żeby się wymądrzać – myślę i głośno o to pytam.

Twarz klientki tężeje. Nie spodziewała się tego pytania. Przypuszczam, że ma w swoim doświadczeniu, że eksperci robią wszystko, aby dobrze się poczuła. Że zapominają, jak ważna jest klarowność we współpracy.

Człowiek potrzebuje czasem wypuścić to, co go gniecie

Dla mnie jest jasne, że człowiek potrzebuje czasem wypuścić to, co go gniecie. Jeśli to ma być najlepsze wykorzystanie naszego wspólnego czasu i spotkania – proszę bardzo.

Jeśli potrzebujesz, aby profesjonalnego wsparcia, serdecznie zapraszam do współpracy.

Konsultacje. Struktura i regularność

Niemniej, moja praca polega na tym, aby dać ci niezbędną strukturę i regularność. Najpierw ustalamy, co jest do zrobienia i co stoi na przeszkodzie, abyś poradziła sobie z tym sama. Potem zajmujemy się, po kolei, kolejnymi nawykami – także tymi w myśleniu. Dopiero, gdy tutaj wyjdziemy na prostą, możemy wejść w dietę i styl życia.

To z tego powodu, każda zmiana, którą podejmowałaś była nieudana. Brakowało jej oparcia w Twojej codzienności i uznania dla codziennych działań. Nawet jeśli były – z punktu widzenia nowego stylu życia – słabe, to działały.

I dopiero na końcu dochodzimy do wyglądu i samopoczucia. One nie są zarezerwowane tylko dla osób naturalnie szczupłych. Potrzebujesz konkretnej wiedzy i struktury pracy, aby to wszystko stało się jasne i możliwe do zrealizowania.

Tutaj też film o tym, jak się pracuje z Moniką Kurdej

Po twarzy Pantyzelei poznaję, że dziwi ją moja pasja.

Nie lubi, ni rozumie, nie chce jej się.

Ale została. Na początku musiała sprawdzić moją prawdziwość…

Jako psychodietetyk pracuję z Tobą. Nie z dietą.

Jako psychodietetyk pracuję z Tobą. Nie z dietą. Nie z programem. Nie Twoimi nawykami, ale z Tobą. Uczę Cię słuchać siebie. Słuchać Twoich potrzeb. I na tym etapie najtrudniejsze jest odbudować Twoje chęci. A potem to już technikalia. Możesz to zrobić tak, albo tak, albo jeszcze tak. I zadziała:D

Nie wiem, czy po tym, co przeczytałaś, chcesz ze mną pracować, ale możesz to sprawdzić. Zapisz się na konsultację wstępną i gotowe. Kliknij TUTAJ
Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"