Intuicja, czyli mądrość uczuć

Dobry podręcznik na temat intuicji. Gerald Traufetter

Książka „Intuicja, czyli mądrość uczuć” Geralda Traufettera zainspirowała mnie, aby się rozwijać.

Był 2012 rok, ja marzyłam o tym, żeby działać daleko od korporacji i jej zatęchłych układów 😛 Siedziałam z książką na kolanach i próbowałam stworzyć program, który tym wszystkim menedżerom, którzy nie wiedzą, jak sobie pomóc, pomoże.

Intuicja miała być częścią tego programu.

Był tylko jeden problem: ja nie miałam pojęcia, jak uczyć intuicji.

A przy tym, kopałam sama siebie za każdy przejaw intuicji. Udawałam, że nie widzę różnicy, między tym, co ludzie mówią, a tym, co robią. Byłam bardzo pogubiona i poraniona. Do dzisiaj zresztą nie mogę uwierzyć, że udawałam, że nie widzę sprzeczności w słowach i działaniach ludzi w moim otoczeniu.

„Intuicja, czyli mądrość uczuć” pozwoliła mi łatwiej zrozumieć, że od natury nie ma ucieczki. I że  to, co czuję, ma tę samą (jeśli nie większą wartość), niż to, co deklaruję  .

Ale jedno, to jest przeczytać o tym, co podpowiada Ci intuicja, a co innego jest poczuć i wdrożyć to, co podpowiada intuicja. Dużo czasu zajęło mi pogodzenie się z tym, że w jednej dziedzinie mam intuicję, a  w innej nie mam . I że można to w sobie rozwinąć. Potrzeba do tego tylko czasu, cierpliwości i też ciekawości.

Intuicja. Co to?

Intuicja, polega przede wszystkim na tym, że w nurcie doznań, które do nas wpływają i zmuszają nad do podejmowania decyzji, rozpoznaje pewne wzorce, trafiające do naszego umysłu, nie poprzez telepatię czy inne tego typu drogi, lecz poprzez wyuczenie. Większości tych wzorców nauczyliśmy się nieświadomie. Jest to wiedza, o której nie wiemy, że w ogóle ją sobie przyswoiliśmy.

Gerald Traufetter, Intuicja, czyli mądrość uczuć, Warszawa 2009, str. 145

Książka wprowadziła mnie w proces rozwoju, którego fundamentem jest ciekawość oraz świadomość, że wszystko, czego potrzeba, aby zrealizować swoje cele lub/i swoją misję, to czas i cierpliwość.

Na początku byłam ciekawa głównie książek i badań naukowych. Potem zrobiłam miejsce dla ludzi. I dobrze mi to zrobiło 😀 I mojej pracy też.

Dlatego polecam tę książkę. Czytaj i wdrażaj!

A jaka książka zrobiła dobrze Tobie i Twojej pracy?

Zajrzyj też do artykułu pt. Jak pielęgnować intuicję?

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"