Intuicja

Dlaczego niektórzy seniorzy są ekspertami w swoich dziedzinach, choć nawet nie ogarniają swojej codzienności?

Piszę artykuł na temat intuicji i … taki do mnie wiersz przyszedł.

Czasem, w moim życiu łatwiej o metaforę, niż o konkret. Albo to lubisz i cenisz, albo nie. Jeśli byś chciała zostać moją klientką, to prędzej, czy później przejdziesz „test metaforą” 😀

Intuicja 1
www.monikakurdej.pl

Ludzie myślą, że w intuicji chodzi ten wzbierający bąbel. Że jak poczujesz coś mocno, w ciele, to to jest właśnie intuicja.

Bardzo łatwo ją wtedy pomylić z bólem brzucha.

Intuicja. Co to?

W moim odczuciu, dużo ważniejsze w pielęgnowaniu intuicji, jest odkrycie, że jest się posiadaczem, tego subtelnego, wewnętrznego koryta, którym wiedza i doświadczenie przypływają, gdy ich potrzeba.

Można powiedzieć, że subtelności ukryte są w zawiłościach: zapachach, dźwiękach, tonach i półtonach. To nie są aspekty, które łatwo opisuje się w podręcznikach, ani o których łatwo się mówi podczas warsztatów. Trzeba po stokroć dotknąć maszyny i poczuć, jak wibruje, żeby móc w końcu powiedzieć, że wiem, jak TO powinno „chodzić”.

To samo w kuchni. To samo podczas konsultacji. To samo podczas ćwiczeń na siłowni.

Intuicja, a wiedza ekspercka.

To podejście tłumaczy, czym w praktyce jest wiedza ekspercka. I dlaczego nie da się jej łatwo naśladować. I dlaczego seniorzy, którzy z – powodu chorób wieku starczego – z trudem panują nad swoją codziennością, bywają tak dobrzy w swoich zawodowych dziedzinach.

Wymarzyłam sobie kiedyś, że będę ekspertem od motywacji w odchudzaniu. Ale intuicja zaprowadziła mnie do pracy z człowiekiem. Zostałam więc specjalistką od pracy z ludźmi. Mali, duzi, starzy, młodzi, kobiety, mężczyźni, singielki i pary.

To fascynujące, że ja mogę uczestniczyć w tym, jak odkrywają własne, podskórne prądy. I że ze mną trochę mniej ich piecze, gdy bąbel poznania pęka 😀 Mam intuicję do tej pracy.

A Ty, do czego masz intuicję?


O intuicji przeczytasz też:

Jak pielęgnować intuicję

Dobry podręcznik na temat intuicji

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"