Do przeczytania „Seks. Pozycja dla praktykujących”

Dzisiaj o książce „Seks. Pozycja dla praktykujących”. Autor: Joanna Mielewczyk… i inni

Książkę kupiłam z następujących powodów:

 • pracuję, jakby nie było, z ciałem; tłumaczę to libido, energię życiową, zachęcam do żywotności… Chciałam wiedzieć więcej:) Dla moich klientek i dla siebie;
 • moje klientki zwykle chcą schudnąć, żeby się podobać… chciałam wiedzieć, co się za tym kryje, co o tej potrzebie powiedzą eksperci;
 • chciałam poznać język, chciałam wiedzieć, jakim mówić o seksie – mam w domu nastolatka i to dość istotne, by nie przesadzić w żadną stronę:)
 •  wkład w książkę miała Karo Akabal. Kiedyś spotkałąm ją w windzie i to spotkanie zostało mi w sercu. Karo prowadzi dzisiaj Sex&Love School, a ja przyglądam się temu jak działa. Możliwe, że się zapiszę na kurs:)

Dlaczego polecam tę książkę?

 1. Bo brakuje nam w Polsce świadomości seksualnej. Raczej się wstydzimy tego seksu, raczej nie umiemy o nim mówić, raczej się z tego śmiejemy – szydzimy, niż chwalimy się, że mamy z seksu radość, raczej nie wiemy, co Kościół na to… Dlatego warto wiedzieć, co i jak, żeby móc myśleć świadomie i mówić to, co wiem, a nie to, co ktoś chce, żebym myślała. W ostatnim czasie, gdy tak dużo manipulacji w mediach, warto zająć się tym, co najbliżej i dobrze się przy tym bawić:)
 2. Bo, w tej książce znajdziesz zachętę do tego, aby uprawiać seks prawdziwy: oparty na miłości i autentyczności. Bo dzięki tej książce przeniesiesz się do świata, w którym Twoje potrzeby są ważne, z których nikt się nie śmieje, i z których nikt nie szydzi. Usłyszysz odpowiedzi na swoje pytania i być może przestaniesz oczekiwać niemożliwego:) Jeśli jesteś mężczyzną, jest szansa, że zrozumiesz, co to znaczy, że kobieta zaczyna już rano:) A jeśli jesteś kobietą, znajdziesz sposób, aby częściej widzieć swojego mężczyznę wrażliwego i delikatnego…
 3. Dla mnie ważny jest też ten rozdział, w którym autorzy mówią o zdrowiu i
  seksualności. Czy wiecie, że kłopoty z potencją – u mężczyzn – to zapowiedź przyszłego
  zawału? Ukrwienie w męskich narządach jest tak wysublimowane, że pierwsze oznaki przyszłego zawału pojawiają się podczas seksu. Jeśli doświadczacie tego, to koniecznie zatroszczcie się o aktualne badania i oczywiście zmieńcie dietę, na taką, która będzie sprzyjała witalności i libido: dużo warzyw, lampka czerwonego wina zamiast wiadra piwa, jak najmniej pieczywa i słodyczy ze sklepu.

Jak napisana jest książka:

Wywiadów do audycji „Seks nasz powszedni” udzielili psychologowie, doktorzy, doradcy intymni, także ksiądz i edukatorzy szkolni. Mamy też głosy odbiorców i maile słuchaczy.
A przede wszystkim mamy język „ludzi do ludzi”. Żadnego języka branżowego i trudnych nazw. czyli daje się mówić o seksie normalnie. I to mi się bardzo w tej pozycji podoba. Zanotowałam też kilka tytułów, aby dodatkowo uzupełnić wiedzę.

Zabrakło mi współczesnej poezji miłosnej. Czy ktoś to jeszcze pisze? Ale może to ja jestem taka z tych bardziej wrażliwych… No, nie wiem…

W każdym razie, jeśli jesteś żywym człowiekiem to jesteś istotą seksualną. A jeśli na dokładkę chcesz mieć szczęśliwe życie – to seksualność ma istotne znaczenie. Warto więc wiedzieć, jak tę własną seksualność rozwijać. I dlatego powstała ta książka. I dlatego zachęcam, aby ją przeczytać:)

https://www.youtube.com/watch?v=F2AkWWkozsw

 

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"