Oczekiwania. Absurdalna lista oczekiwań

Znalazłam tę listę u Ewy Panufnik: „Żeby zasłużyć na miłość i aprobatę powinnam m. in.: polubić górską wspinaczkę, pozbyć się wszelkich lęków, porzucić zdrowe odżywianie, szybko odpowiadać na maile, przejąć wszystkie przekonania o życiu pewnej osoby i postępować według nich, zawsze mieć przestrzeń na wysłuchanie zwierzeń, być miłą, wyglądać zgodnie z kulturowym ideałem kobiety, ułatwiać życie, przejąć na siebie większość obowiązków, nie potrzebować bliskości, zawsze odbierać telefony, a przynajmniej oddzwaniać, nie wyrażać swoich frustracji, nie mieć żalu, pomagać finansowo, być zawsze uśmiechnięta, nie marznąć, przestać być taka wrażliwa, być bardziej wysportowana, nigdy się nie złościć, przestać mieć swoje potrzeby, itp., itd….”

To ważne, żeby wiedzieć, że nigdy nie zmieścisz się w ramy innych ludzi. Że nawet jak będziesz najpiękniejszą, najbystrzejszą i najbogatszą kobietą w okolicy to i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie cię poprawi.

Ot choćby wczoraj. Koleżanka Ela mówi do mnie: „oj, chyba muszę cię wysłać na warsztat z uśmiechania się”.

Śmieszne, ale irytujące. Ile jeszcze wody upłynie nim pozwolimy ludziom być sobą… a kobietom się nie uśmiechać, gdy jest im źle, zimno i gdy w ogóle, gdy jest się bez humoru?

Dlatego, zrób sobie listę oczekiwań. Będziesz dokładnie wiedzieć, czego świat oczekuje od Ciebie.

Moja lista absurdalnych oczekiwań wygląda tak:

 1. nigdy nie powinnaś się poddawać,
 2. nigdy nie powinnaś się złościć i w ogóle mieć jakichkolwiek emocji,
 3. zawsze powinnaś mieć czas dla najbliższych,
 4. powinnaś trochę schudnąć,
 5. powinnaś troszczyć się o męża,
 6. powinnaś dbać o dom,
 7. powinnaś zawsze wiedzieć, co robią twoje dorosłe dzieci,
 8. nigdy nie powinnaś chorować,
 9. zawsze powinnaś mieć czas dla każdego,
 10. zawsze powinnaś kontrolować na co poświęcasz swój czas,
 11. powinnaś być uśmiechnięta i miła dla wszystkich,
 12. powinnaś świetnie znać dziedzinę, którą uprawiasz,
 13. powinnaś świetnie radzić sobie z konfliktami,
 14. inne…

hmmm, dość niemożliwe:)

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"