O kreatywnym jedzeniu

Taki temat przyszedł w czasie dzisiejszych zakupów na bazarze. Mam sporo roboty, ale uznałam, że szybkie zakupy są nie tylko konieczne, ale też dobrze mi zrobią. Kolorowe stragany, zmęczeni – spracowani ludzie – to obraz poranka. A potem myśl: ile tych wszystkich cudowności; co z tego można zrobić..
Jak myślę o kreatywnym jedzeniu to widzę te wszystkie pyszności, które każdy ma możliwość przynieść do swojej kuchni i coś z nimi zrobić… Cokolwiek, byle z radością i z uczuciem przepływu (FLOW).
Gdy uczysz się jeść szczupło jesteś jak dziecko… Poznajesz nowe smaki, nowe kolory, uczysz się przyrządzać potrawy, których pewnie nigdy nie jadłaś… Rozwijasz swoją ciekawość, uczysz się podejmować decyzje…
Gdy tyjesz, bo zajadasz emocje, najczęściej sięgasz po żywność przetworzoną. Nie w głowie Ci odwiedziny kolorowych straganów. To, co blisko też wygląda na zjadliwe.
Kreatywność przychodzi, gdy ją zaprosisz. Ileż to diet upadło, bo nie dałaś rady wygospodarować czasu na pomyślenie i zaplanowanie, jak to w ogóle zorganizować. Ileż to kobiet MUSZĘ zmuszać, żeby usiadły bez ruchu… Żeby dały sobie przestrzeń na pomyślenie o sobie… Żeby dały sobie prawo poczuć wolność, w każdym swoim ruchu… i bezruchu.
Żeby odchudzanie Ci się udało potrzebujesz czasu. Potrzebujesz go, żeby:
  • nauczyć się nowych smaków,
  • polubić nową konsystencję potraw i ich nowe zapachy. Często bardziej intensywne niż do tej pory,
  • znaleźć swój sposób na przygotowywanie potraw, w szczególności tych szybkich, oraz tych specjalnych,
  • no i żeby popełniać błędy. To dzięki nim uczysz się więcej o gotowaniu, o jedzeniu, o sobie…
To jest ścieżka mistrzostwa, na którą – nie masz wyjścia – potrzebujesz wejść. W innym wypadku będziesz stale wracać do tego czego nie chcesz i odtwarzać schematy: zajadać emocje, jeść przetworzone jedzenie, przejadać się…
Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"