O poszukiwaniu szczęścia .. w centrum handlowym

Ostatni wolny od szkoły dzień poświęciłam na… zakupy. Nie, nie dlatego, że tak je uwielbiam. Przeciwnie. Nie znoszę tej atmosfery przekonywania mnie, że wszystko jest super i absolutnie niezbędne. Ble…
Piszę o tym dlatego, że jest w atmosferze centrów handlowych jakiś rodzaj lustrzanego odbicia ludzkich pragnień… Kolorowe, intensywne, potężne ilości ludzkich pożądań, a w ich sercu restauracje i kawiarnie, dla głodnych i spragnionych odpoczynku. Jakby dla potrzebujących przerwy podróżnych.
Po co? Przecież nikt z nas w rzeczywistości nie potrzebuje tego wszystkiego. Buty od markowej firmy przyniosą tyle samo pożytku co od nie-markowej. A jedzenie z pudełka ma szansę smakować lepiej niż podane przez ubranego w kolorowy fartuch kelnera.
Wygląda na to, że ubóstwo to głęboki temat. A centra handlowe żyją z tego, że odkryły tę słabość ludzką do powierzchownego poszukiwania szczęścia. Napełnianie kieszeni i żołądka, po to żeby ukoić bolesne emocje. Znacie ten stan? Lubicie go?
Następnym więc razem, w czasie zakupów, włączcie świadomość. Przyjrzyjcie się drugiej stronie lustra: światłom, dźwiękom, kolorom, przestrzeniom. Bądźcie odważni w obserwowaniu…Zanotujcie, jak długo Wam się uda odwlec moment kupowania? Sprawdźcie, kiedy przychodzi zakupowe rozluźnienie? Jak się objawia i czy w ogóle pracuje na Waszą korzyść? 
U mnie to taki rodzaj zmęczenia w głowie. Prawdopodobnie wywołuje go muzyka, kolory, światło, zapachy – czyli wszystko to, czego pełno w centrum handlowym. A potem w swojej szafie znajduję ubrania, które do siebie nie pasują…. Jakbym kupowała po omacku… Bardzo tego nie lubię… i dlatego nie  jestem częstą bywalczynią centrów handlowych. Nie lubię tej pętającej głowę manipulacji, od której – tak to oceniam – nie ma ucieczki. 
Ten stan dość przypomina pracę z sobą w odchudzaniu. Gdy mamy zmieniać stare nawyki na nowe to jest tak, jakbyśmy chodzili jeszcze starymi ścieżkami, odbierali stare sygnały ze świata, ale musieli zadziałać po nowemu… Ale nie wiemy jeszcze jak… I popełniamy masę błędów. Dla jednych to twórcza praca – dla innych przeciwnie: frustrująca. Jedni wyciągają z niej korzyści, uczą się nowych smaków, zapachów, sposobów robienia zakupów – inni odpadają w przedbiegach i działają po staremu…
Jeśli chcecie wiedzieć, jak zacząć działać po nowemu i pokonać zmęczenie, które towarzyszy wyrabianiu nowych nawyków – zapraszam do Gabinetu Wspierania w Odchudzaniu
Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"