Perfekcjonista na diecie

W moim Gabinecie rzadko pojawiają się ludzie o tym typie osobowości. Zwykle chętnie rozmawiają ze mną o tym, że przyjdą, ale… najpierw popracują ze sobą sami… Chwalebny pomysł… bardzo oszczędny… 
Typowe dla perfekcjonistów jest też stałe zaczynanie odchudzania. W świecie wysokich oczekiwań nie ma miejsca na porażki. Zmęczenie dietą, odstępstwa, chęć na coś słodkiego, grill, tort itd… Każda słabość ma szansę zamienić się w … uczucie porażki, która z kolei łatwo doprowadza do porzucenia diety czy nawet do obżerania się…
Gdy chcesz schudnąć, ale wysoko stawiasz sobie wymagania – duże zadanie przed Tobą. Nim zaczniesz pracę, właściwie potrzebujesz najpierw pogodzić się ze swoją niedoskonałością… Obniżyć oczekiwania… Przygotować się na pracę, w której nie będzie – od razu – spektakularnych wyników. 
Jasne, że nikt nie chce z tym pracować… Żaden człowiek o perfekcyjnym nastawieniu, nie zdecyduje się obniżyć swoje osobiste standardy. Mój pomysł na pozyskiwanie ich zaangażowania to:

  1. Ruszyć – po prostu – dzisiaj… Bez oglądania się na to co było. Bez planowania wielkich działań. Z dużą wyrozumiałością dla siebie.
  2. Być dla siebie konstruktywnym krytykiem – krytykować, wyciągać wnioski, poprawiać; krytykować, wyciągać wnioski, poprawiać; krytykować… samemu  sobie podnosić poprzeczkę – we własnym rytmie… To dla perfekcjonisty łatwe. On dobrze wie, co jest dobre, a co doskonałe. Uwielbia doradzać i najlepiej na świecie wie, jak się powinno żyć… Jeśli tylko zechce, jest sam dla siebie doskonałym doradcą odchudzania.
  3. Robienie odchudzania małymi krokami wg KAIZEN: zmienianie drobiazgów w diecie, w życiu i… chudnięcie przy okazji. Dla perfekcjonisty to łatwe. Wie, czego nie powinien używać – więc spokojnie  i systematycznie zmniejsza ilości: cukier, pieczywo, masło, słodycze lub dorzuca ruch (spacer, kije, dodatkowe minuty pływania itd…)
Perfekcjonista na diecie 4

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"