8 sposobów na odchudzające wakacje all-inclusive

Znajoma poprosiła mnie, abym jej doradziła, jak ma odpoczywać, żeby nie przytyć. Za każdym razem wraca ze swoich wyczekiwanych wakacji… grubsza.

Jak odpoczywać, żeby nie przytyć Click To Tweet

Znacie to na pewno. Jedziecie, dobrze się bawicie, odpoczywacie, zapominacie nawet o telefonach komórkowych. A po powrocie… znajdujecie na wadze nieoczekiwany wynik… dodatni:)

Jak więc odpoczywać, aby wrócić bez tego zbędnego przyrostu na wadze?
Po prostu…

Tak, żeby było dobrze…

Żeby były przyjemności i czas wolny, na co się tylko zamarzy…

I żeby jedzenie było pyszne… i do woli:)

Ha, ha… żartownisia ze mnie:) Zapomnijcie o wakacjach w opcji all-inclusive. Siedzenie, leżenie, jedzenie, picie do woli są wspaniałe…, ale nie dla Waszego celu w odchudzaniu… Co z tego, że taniej, skoro dla Ciebie nie ma to żadnych korzyści? Badania Briana Wansinka pokazują, że ludzie jedzą więcej, gdy jedzenie jest dostępne. A w wakacje dodatkowo trudniej jest utrzymać swój dobry sposób jedzenia, bo chcemy żeby było luźniej, fajniej, sympatyczniej. Wokół tyle jedzeniowych przyjemności… że ostatecznie… siła woli się wyczerpuje i wpadasz cała w to jedzenie i picie w wersji all-inclusive.

Siła woli się wyczerpuje Click To Tweet

Pierwsza odchudzająca prawda: nie ma odchudzania podczas wakacji.

Druga odchudzająca prawda: możesz te wakacje zorganizować tak, żeby było fajnie i dobrze, także pod kątem jedzeniowym.

  1. Pij wodę – nie słodzone napoje, nie alkohol – czysta woda, z cytryną.
  2. Jedz cukier w postaci owoców,
  3. Jedz lody – mini porcje; nie udawaj, że jak sięgasz po granitę albo po lody sorbetowe to robisz coś dla siebie. Nic z tych rzeczy, wiec wybieraj to, co chcesz, ale nie zjadaj wszystkiego.
  4. Jedz mini porcje wszystkiego – w wersji all-inklusive jedzenia masz w bród, więc próbuj wszystkiego, ale w mikro-porcjach.
  5. Unikaj dokładek – a jak już coś Ci bardzo smakowało, to zrezygnuj z dokładki.
  6. Miej listę zakazanych przyjemności – przeciwko odchudzaniu i sięgaj po nią 1 raz dziennie.
  7. Ruszaj się – miej plan odpoczynku w ruchu na każdy dzień. Najlepiej na świeżym powietrzu, a w czasie deszczu: znajdź siłownię i dowiedz się, jak tam wejść. Dobre hotele zwykle mają je „na wyposażeniu”.
  8. Wysypiaj się – wakacje to jedyny czas, gdy możesz spać do woli i do woli się regenerować. Wartość snu jest niedoceniana.
Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"