Czy na szczęście trzeba zasłużyć?

Niektórzy myślą, że cierpienie uszlachetnia .

Jeśli znasz taką osobę, to wiesz, że oddaje się cierpieniu całym sercem.

Szczęście to nie uczucie

W swojej pracy często spotykam osoby, które akceptują przekonanie, że dorosłe życie jest pełne stresu i poświęcenia się dla innych. Szczęście w ich wyobraźni jest siłą, do której dochodzi się ciężką pracą. Jest uzależnione też od czynników zewnętrznych. Nastąpi, gdy: mąż wytrzeźwieje; osiągnie się awans; dzieci skończą szkoły i wyjdą z domu; w garażu będzie lepsze auto. Są też osoby (spotkałam ich wiele), które deklarują, że będą szczęśliwe, gdy schudną.

Pragnienia. I do tego niespełnione. Mają moc, aby uczynić życie człowieka nie do zniesienia.

Gdy podczas wspólnej pracy próbuję sięgnąć głębiej: tam gdzie znajduje się prawdziwa przyczyna bólu, ludzie buntują się. Przechowywana we wnętrzu głęboka myśl o tym, że szczęście znajduje się za jakimś zakrętem, sprawia, że trudno jest im zrozumieć, że to właśnie to głębokie przekonanie jest główną przyczyną ich cierpienia.

Szczęśliwe życie. Co robisz, gdy przestajesz się wykazywać?

Jeśli czujesz się nieszczęśliwa, to zastanów się, co jest tego głównym powodem. I tylko omiń banalne rozwiązania, bo prawda rozbija się o nie, jak statek o rafę. Wiadomo, że gdy znajdziesz lepszą pracę, będzie Ci łatwiej. Z nowym partnerem będzie zabawniej. Gdy dzieci ułożą swoje życie, będzie lżej, a z nowym samochodem przyjemniej.

Ale czy na pewno będziesz szczęśliwa?

Jeśli zgodzisz się, że szczęście jest szczególną siłą napędową, to  to, czego szukasz jest tym, co czynisz, gdy przestajesz się wykazywać

Od czego zacząć, żeby mieć szczęśliwe życie?

Są tylko dwa warunki wstępne:

  • musisz zwolnić się z konieczności dawania sobie rady,
  • i zobowiązać się do bycia szczęśliwą.

Punkt pierwszy przywiązał Cię już – na długo przecież – do przepracowania, przemęczenia, przytłoczenia, do stawiania sobie i innym wysokich oczekiwań. Wysokie emocje działają jak magnes. Popychają Cię do stawiania kolejnych kroków w stronę przepracowania, przemęczania się… aż do poświęcenia.

Punkt drugi wymaga, aby temu szczęściu zrobić miejsce, pomimo blokujących przekonań i silnych emocji.

I tym się będziemy zajmować, jeśli się zdecydujesz na pracę ze mną.

Aby tego dokonać musimy – jak to w terapii – ujawnić Twoje najbardziej wewnętrzne przeszkody przed byciem szczęśliwą. Wśród nich są m.in. wzorce w myśleniu i odczuwaniu.

To ważne, aby je znać, bo poprzedzają one podejmowane przez Ciebie działania i wpływają na ich widoczne rezultaty. Zmiana wewnątrz, przynosi bardzo szybo zmianę na zewnątrz. Luz, energia, radość, odwaga rodzą się tam, gdzie starasz się nie zaglądać.

Nowy wzór na szczęście

Naszym celem może być stworzenie dla Ciebie nowego wzorca. Takiego, dzięki któremu Ty decydujesz o swoim szczęściu. Cierpienie często jest związane z utknięciem w działaniach, które je przynoszą. Jest silnie związane z tym, co utrzymujesz w swojej nieświadomości.

Jeśli czujesz, że doświadczasz dejavu, bo powtarzają się sytuacje i związane z nimi emocje, to możliwe, że czas już się tego pozbyć. Najtrudniejsze, co Cię czeka w tej pracy, to Twoje emocje. Ze mną będzie Ci łatwiej je przeżyć i zaprząc do pracy na Twoją korzyść.

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"