Dieta w podróży. Dieta na urlopie. Tydzień z tradycyjną kuchnią

Tygodniowy urlop, u ukochanej Pani Tereski nad jeziorem, na Suwlaszczyźnie, zakończył się koniecznością wrzucenia na wsteczny bieg i uświadomił mi, jak trudne jest trzymanie zdrowych nawyków żywieniowych, gdy:
  • nie ma wyboru, a wkoło tylko tradycyjna kuchnia i pyyszne, domowe sery, wędliny, marmolady i bułki słodkie,
  • łakomstwo bierze górę nad rozsądkiem,
  • gdy jest się zależnym od czyjejś kuchni.

Psychodietetyk. Tradycyjna kuchnia polska

Po zeszłorocznym doświadczeniu planowałam nie jechać tu już nigdy, żeby nie poddawać się torturom. Ale dzieci mają tu tak cudnie, że poddałam się… i od pierwszego dnia używałam jedzenia ile wlezie (a nawet naddto, o czym ze wstydem oznajmiam). Tradycyjna kuchnia polska (z pogranicza z Litwą) jest po prostu pyyszna (szczególnie, gdy się jej nie praktykuje na co dzień. A szczególnie wtedy, gdy ktoś dla Ciebie gotuje, za Ciebie zmywa i w ogóle stara się)
Nauczyłam się, że człowiek umie zjeść – ile da radę – gdy wyłącza myślenie. Oraz że nawyki i smaki dzieciństwa to coś, co baardzo trudno zmienić. Są w pamięci i uruchamiają się w gospodarstwie Pani Teresy Murawskiej (Wysokie 5, Suwalszczyzna). A to oznacza, że praca z otyłością przybiera całkiem inny wymiar. To wymiar budowania stałej konieczności bycia w kontakcie ze sobą i stałego kontrolowania się. Teraz, gdy wróciłam zrobiłam analizę czego potrzebuję i co mogę zrobić. Potrzebuję to zapisać i skoncentrować się na powrocie do siebie w diecie. Do tej codzienności, w której:
  • planuję, co zjem,
  • jadam o stałych porach
  • i chodzę lekka jak piórko…

O tym w następnym poście:)

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"