Życiowe oferty specjalne. Jak przetrwać na diecie?

Ależ przeżycie miałam wczoraj w supermarkecie…

Mój mężczyzna miał wielką ochotę sprawić sobie przyjemność jedzeniem. Jechał za mną wózkiem i rozważał głośno – Moniś, a może paluszki! Moniś, a może czekolada! Moniś, lody! Moniś…

A ja odpowiadałam: – nie! nieee! NIE! nie!!  

Na diecie

Bo wiesz, bycie na diecie, nigdy się nie kończy. Nawet jak skończysz realizować plan żywieniowy, który przygotował dla Ciebie ekspert, to … nie przestajesz się do niego stosować.

W całym tym odchudzaniu, nie chodzi o to, żeby przejść jakiś program – jak grę w komputerze .Tutaj jadłospis służy temu, żeby zrozumieć, jak jedzenie działa, jak komponuje się kolejne posiłki, jak z tego miejsca wygląda lista zakupów. Dzięki temu zauważa się niuanse i uczy się stosować wskazania specjalisty w normalnym trybie życia.

I to jest właśnie najtrudniejsze. Te wszystkie chlebki, kasze, jaja, mięsa z górnej półki, to jest nic, wobec konieczności przyłapywania się na tym, że zbliżasz się do granicy swoich mentalnych możliwości. I że zaraz pękniesz.

Gdy jesteś na diecie, potrzebujesz mądrych nawyków

Dlatego właśnie potrzebujesz mądrych nawyków.

Wśród nich, jest sztuka mówienia "nie". 

Ach, jakie to cudowne uczucie mówić z automatu „nie”, zamiast „tak”.

I ile oszczędności. 

Te mężowe zachęty: – Moniś, a może… to nic innego, jak wpływ szefów marketingu firm produkujących złudzenie przyjemności.

Nie warto im ulegać.

Co robić, aby efekt był trwały?

Co jest stawką, gdy jesteś na diecie?

W byciu na diecie, stawką jest nie tylko wspaniała figura. To jest też uczucie potężnego sukcesu, które potem łatwo przenieść na inne obszary w życiu.

Dzisiejsze ominięcie wzrokiem kuszącej promocji, ma więc znaczenie, także dla większej pewności siebie, buduje poczucie wpływu i stanowienia o sobie, sprzyja osiąganiu większej harmonii…  

Warto być uważnym i zadawać sobie mądre, zatrzymujące pytania, 
gdy na horyzoncie pojawia się pokusa: 
  • Jak to, co zrobię (zjem, kupię, spróbuję, skosztuję itd…) będzie pracowało na moją korzyść?
  • Jak wpłynie na moją metamorfozę?
  • Co, jeśli zrobię tak, naprawdę pojawi się w moim życiu? A co, jeśli zrobię inaczej?

Wyczerpanie na diecie

Ale dietowanie to też wyczerpanie. Co wtedy, gdy jedzenie jest jedyną Twoją przyjemnością? A gdy sobie go odmawiasz i ciągle kontrolujesz swój talerz, to w końcu Cię coś trafia i… Obejrzyj i posłuchaj tego materiału. Będziesz mieć dużo korzyści. Polecam.

Jakie przyjemności na wyczerpanie dietą i dyscypliną treningową? Cz. 1
Jakie przyjemności na wyczerpanie dietą i dyscypliną treningową? Cz. 2

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"