Jak wybrać trenera personalnego dla siebie. Cz.2

W poprzednim odcinku zachęcałam Cię do zastanowienia się, jakiego rodzaju pracy potrzebujesz od trenera personalnego i z jakim typem osobowości będzie Ci najlepiej trenować. Trudno to sobie wyobrazić, ale trener staje się kimś, jak członek rodziny. Z tą różnicą, że powinien trzymać ramę, której w bliskich relacjach nie trzymamy. To potrzebne, bo chronicie się nawzajem przed – wzajemną – manipulacją.

Mam też nadzieję, że po ostatnim wpisie zrezygnowałaś z pomysłu mianowania swojego męża/narzeczonego swoim trenerem personalnym:P Mąż to mąż i lepiej, żeby tak zostało 😛

Czytaj artykuł tutaj: Jak wybrać trenera personalnego

Jak wybrać trenera personalnego?

Czy jest nieustępliwy?

Owszem, ma być miły; ma Cię nie doprowadzać do łez, ale ma Ci nie odpuszczać. Ostatecznie nie powinnaś płacić mu tylko za trening, ale za to, co zrobi z Twoim ciałem w trakcie treningu, i co się z Twoim ciałem będzie działo potem. Z treningiem, jak z coachingiem i terapią: jest istotny, ale jeszcze bardziej istotne jest to, co dzieje się z Twoim ciałem po treningu. Ta uprzejma nieustępliwość jest kluczowa. Możesz to sprawdzić obserwując trenerów przy pracy.

Przeczytaj też ten artykuł. Dlaczego ćwiczę 5-6x/tydz

W tym artykule o sekciarstwie w branży. Jeśli trener oczekuje od Ciebie nieracjonalnej lojalności to włącz uważność:D Czytaj TUTAJ

Czy rozumie, co to znaczy praca z kobietą?

Czy rozumie, czym różni się ciało kobiety i ciało mężczyzny? Chodzi mi o hormony i o świadomość procesów chemicznych w ciele kobiety. To one sprawiają, że łatwiej rosną na uda, niż klatka. Jeśli jest mądry i ma niezbędną wiedzę, weźmie pod uwagę to, że może niekoniecznie lubisz rywalizować, za to przygotuje Ci zestaw ciekawych ćwiczeń, które sprawią Ci przyjemność. Jeśli jest mądry i ma wiedzę, będzie przyglądał się Twojej sylwetce i dopasowywał ćwiczenia pod Twoje możliwości, kształty i typ, zamiast zajeżdżać Cię do bólu.

TUTAJ obejrzyj wywiad z Jagienką Kamińską, Miss Fitness Bikini.

Myślę też o tym osobliwym podejściu do motywacji. Niektóre kobiety potrzebują więcej treści, niż zawierają typowe, wojskowe rozkazy. Przyjrzyj się, czy trener, którego zatrudnienie rozważasz, umiejętnie pracuje z kobietami. Obserwuj go przy pracy.

Czy jest wystarczająco komunikatywny?

Czy trener personalny odpowiada na Twoje pytania tak, jak potrzebujesz? To nie jest kwestia tego, czy odpowiada wyczerpująco – bo na pewno nie potrzebujesz całej jego wiedzy. To nie jest też kwestia tego, czy układa dietę. Tu chodzi o to, że na różnych etapach w pracy ze swoim celem, potrzebujesz różnej wiedzy. Trener powinien tę wiedzę posiadać, a jeśli nie, umieć ją szybko zdobyć.

Czy Twój trener personalny się dokształca?

Czy trener się uczy, dokształca? Niby chwalenie się certyfikatami jest takie sobie, ale w jaki inny sposób poznasz, że uzupełnia wiedzę? Ciągła edukacja to jest też dowód, że lubi to, co robi. Kto inny poświęciłby kasę i wolny czas na edukację w jakiejś dziedzinie? Tylko człowiek z pasją. Praca z trenerem z pasją może zdziałać cuda:D

Jakie ma rezultaty?

Jakie trener personalny ma rezultaty? To kryterium jest na wyrost, bo Klient sam przecież musi o siebie dbać. Zadaniem trenera jest tylko doprowadzić do tego, żeby praca szła we właściwym kierunku.

Po drugie, te kretyńskie metamorfozy powodują, że zapędzamy się w dążeniu do celu. Im więcej – tym lepiej. Im krótszy czas – tym lepiej. To nie powinno tak wyglądać… Szczególnie, że każdy startuje z innego miejsca. Młoda mama będzie inaczej dochodziła do sylwetki po ciąży, niż zapracowana, zestresowana i zmęczona 35-latka z dwójką dzieci. Łatwo o tym zapomnieć, a potem złość i zgrzytanie zębów, Mało kto o tym mówi, a szkoda. Zostawiam Tobie do rozważenia, co dla Ciebie jest ważne. Pamiętaj, że te rezultaty, które widzisz na metamorfozach, to nie zawsze to, czego potrzebujesz. I że metamorfozy są tym, co najszybciej przekonuje klientów do współpracy. Ale ty już masz wiedzę, na co jeszcze zwrócić uwagę.

Czy trener jest empatyczny?

Ja dałabym też trenerowi personalnemu dodatkowe punkty za empatię – prawdziwą oraz za umiejętność zdejmowani z głowy klienta blokujących przekonań.

A jeśli już pracujesz z trenerem, ale brakuje Ci głębokiego kontaktu i prawdziwej motywacji, serdecznie zapraszam do współpracy. Zamów konsultację TUTAJ A może z powodu swoich treningów czujesz się, jak koń u wozu: ciągle robota i robota. Potrzebujesz mądrej przerwy, ale nie chcesz za jakiś czas zaczynać całkiem od nowa. Zapraszam do współpracy TUTAJ

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"