Idealna randka

4 sposoby, aby sprawdzić kandydata na partnera i już nigdy się nie rozczarować.

Każdy pragnie kochać i być kochany.

Moje przyjaciółki singielki również.

Za każdym razem, gdy słyszę o kolejnym rozstaniu cierpię razem z nimi. A potem notuję w dzienniku, że podziwiam ich odwagę do odsłaniania miękkiego podbrzusza…

Mnie byłoby trudno, kolejny raz zaufać człowiekowi…

Miłość, czy miłosny sos

To za każdym razem jest trudne, gdy partner oznajmia, że odchodzi.
A nawet wtedy, gdy samemu się o tym decyduje, ciało reaguje stresem i oporem.
Przyjęło się sądzić, że to normalne; że nie wszystko dla każdego; że miłość rządzi się swoimi prawami; i że miłosny sos czasem wyczerpuje się bardzo szybko.

Ale czy tak być musi?

Jeśli przyjąć, że pierwszy etap znajomości nie służy temu, aby się poznać, ale aby zweryfikować potrzeby i oczekiwania partnerów, otrzymujemy klucz do możliwego, szczęśliwego zakończenia.

4 powody rozczarowania w miłości

Poniżej 4 najważniejsze rzeczy, o których osoby tęskniące za miłością, zwykle zapominają, a potem są rozczarowane.

Profil idealnego partnera – czy dobrze wiesz, z kim chcesz spędzić swoje życie? To zaskakujące, jak wiele w naszym życiu oddajemy przypadkowi. A już szczególnie w miłości. A tymczasem, jeśli dobrze wiedzieć, kogo się szuka, jakiego charakteru u człowieka się pragnie – samo to sprawia, że łatwiej nam odkryć miłość.

Pierwsza randka – mówi się, że musi być niezapomniana – moim zdaniem, jest istotna, jako ważny element w procesie weryfikacji kandydata na partnera. Dlatego projektuj ją tak, aby mieć możliwość się poznać drugą osobę. Zadawaj pytania, doświadczaj kontaktu, słuchaj i obserwuj. Wyznacz sobie własne kryteria oceny spotkania.

Zwracaj też uwagę na mowę ciała. Jest bardzo istotnym elementem komunikacji. Jeśli zaprojektujesz spotkanie tak, że nie możesz z tej bezcennej wiedzy skorzystać – wiele tracisz. Wyłącz telefon, włącz światło i patrz, co się dzieje…

Pierwsza wpadka – życie to nie komedia romantyczna…, ale badania pokazują, że drobne gafy, które wymagają od partnerów improwizacji przy rozwiązywaniu mikro-problemów, dobrze robią relacji. I również ją weryfikują.

Jeśli zdarzy Ci się, na początku znajomości, mały błąd, nie przejmuj się tym. Improwizuj i obserwuj. Złamany obcas? To cudownie. Pomylona godzina spotkania? Wspaniale. Nieaktualny bilet wstępu? Jeszcze lepiej. W takich sytuacjach widzisz wyraźnie, jak zachowuje się Twój – być może przyszły – partner w sytuacji stresującej lub wymagającej zaangażowania.

Fantazje na temat związku – pierwsze spotkanie, to zaledwie początek relacji i do niczego partnerów nie zobowiązuje. Bywają jednak osoby, które tak bardzo tęsknią za związkiem, że nie widzą ewidentnych oznak niedopasowania. Albo kierują się nierealnymi oczekiwaniami, niemal jak z bajek Disneya.

Dopóki nie zalał Cię miłosny sos, masz szansę widzieć relację realnie i sprawiedliwie oceniać jej przyszłe możliwości.

Odpowiedz sobie uczciwie, czy po tym pierwszym spotkaniu, podczas którego zapytałaś o to, co dla Ciebie ważne i usłyszałaś to, co ważne dla drugiej osoby oraz razem stanęliście wobec małego wyzwania i daliście sobie z nim radę, widzisz szansę na ciekawy rozwój tej relacji?

Jeśli już teraz czujesz, że nic z tego nie będzie – z całą pewnością nie warto angażować energii i czasu na jej kontynuowanie.

Częstym błędem osób samotnych tęskniących za miłością, jest oddawanie się przypadkowi. A tymczasem, maksymalne wykorzystanie pierwszych chwil podczas spotkania, a wcześniej, praca nad dokładnym opisaniem swojej drugiej połówki, przynosi bardzo dobre rezultaty w poszukiwaniach prawdziwej miłości. A przy okazji pomaga oszczędzić czas i energię. Oraz chroni wrażliwe podbrzusze singla.

Skąd to wiem? Jestem terapeutą par i całych rodzin. Pomagam ludziom zrozumieć dynamikę ich związków oraz nazywać emocje, które przeżywają. Pomyśl, jak to będzie, gdy wreszcie będziesz mogła powiedzieć, co czujesz – bez obawy o to, że zostaniesz odrzucona przez partnera? Albo, jak to będzie, gdy wreszcie siądziecie obok siebie i będziecie rozmawiać. Znikną oczekiwania, pretensje, raniące uwagi…

Właśnie tym się zajmuję, jako terapeuta par i rodzin. Pomagam ludziom się zrozumieć i porozumieć. W moim przekonaniu, energia do życia i witalność są rezultatami dobrego i szczęśliwego życia. A skoro związki są dla nas ważne, to szczęśliwe związki. istotnie wpływają na nasz dobrostan. I na tym właśnie mi zależy. Żeby Ci było łatwiej.


Obejrzyj też film o tym, że jedna cecha wystarczy, aby zepsuć każdy związek. Sprawdź, czy masz tę cechę.

Jedna cecha, która sprawia, że nie układa Ci się w związkach

A tutaj ciekawy materiał o tym Jak się zakochać w tym roku? Bardzo polecam.

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"