Jakimi kryteriami się kierować, aby mieć udany związek?

Spotkałam wczoraj koleżankę z liceum.

Wpadłam do urzędu i utknęłam na długie minuty w ciemnym korytarzu. Znacie te klimaty: nowoczesny automat do wydawania biletów, głośniki, a nawet podświetlony numer stanowiska, do którego masz się udać, a na podłodze porwane linoleum w otoczeniu szaroburej lamperii. W środku zaduch, bo ludzie tłoczą się w korytarzu i oddychają, i pachną…, jak to ludzie. 

Nagle dostrzegam w tłumie znajomą twarz.

O rany, to koleżanka z liceum! 20 lat później!

Jakie to dziwne… Widzisz znaną twarz, poznajesz kolor włosów, ale zmarszczki wokół oczu zdradzają, że nie rozstałyście się wczoraj. 

– Ech, to widać także po mnie – pomyślałam i szybko zrobiłam w głowie rachunek sumienia; ileż to razy ominęłam okolice oczu pielęgnując swoją twarz; ileż to razy nie nałożyłam serum, bo mi się nie chciało… Mimo to, uśmiecham się. Zaczynamy rozmawiać.

Koleżanka, generalnie, szczęśliwa. Ma dwójkę dzieci. Syna i córkę. A gdy to mówi, to w tym ciemnym koncie, w którym siedzimy, natychmiast się rozjaśnia. Nie dziwi mnie to. Mnie samą rozpiera duma na myśl o moich „chłopcach”. A co dopiero, jak o nich opowiadam.

– Tylko – dodaje – z facetami mi się nie ułożyło. Ciągle coś było nie tak. W efekcie wychowuję dzieci sama i bywa mi bardzo trudno. 


Jeśli chcesz zakochać się w tym roku, ale tak naprawdę i na zabój, to… w tym artykule tłumaczę Ci, co jest ważne na pierwszym etapie znajomości. Jak to będziesz wiedziała, to nie dasz się „wkręcić” w byle kogo 😛

Ale może czujesz, że płomień w Twoim związku gaśnie? Przeczytaj ten artykuł, bo może – jak bohaterka tej historii – dałaś się „udomowić”?


Jak mieć udany związek?

Nam, kobietom, brakuje jednej, ważnej umiejętności, gdy dopada nas miłość: kontaktu z rzeczywistością. Uniesienia, motyle w brzuchu… i „ach… jak on pięknie kłamał…”
O ileż lepiej by było, gdybyśmy podeszły do sprawy tak, jak bizneswoman podchodzi do biznesu: konkrety, terminy, cyfry, okres wypowiedzenia, umowa wstępna, a nawet przedwstępna.
O ileż mniej kosztowałoby to nas rozczarowań, bólu… może nawet długów…

– Moniko, tylko świat by stanął w miejscu, bo okazałoby się, że nie ma z kim mieć dzieci…

Może tak. A może nie. Mężczyźni też pragną rodzin.

Udany związek. Kryteria

A jakie są Twoje kryteria dla udanego związku? Masz listę, do której sięgasz, gdy poznajesz kogoś nowego, czy od razu zakochujesz się na zabój?

Koniecznie zrób to teraz.

Siądź i wypisz kryteria, po których ocenisz czy Twój związek jest udany. Patrz, nawet przygotowałam dla Ciebie check-listę. Chcesz ją pobrać w pdf i wypełnić długopisem? Kliknij TUTAJ.

 Pomyśl o tym, jak spędzasz swój wolny czas i jak chciałabyś go spędzać w swoim związku. Przypomnij sobie, co i jak lubisz jeść? Może potrzebujesz, aby partner wziął na siebie część obowiązków domowych, w tym gotowania – bo zupełnie sobie z tym nie radzisz? O czym lubisz rozmawiać? Co jest Twoim konikiem? Czy chciałabyś, żeby Twój partner podzielał Twoją pasję, czy żeby miał całkiem inną? Co z pracą? Pracujecie w domu, czy wychodzicie na zewnątrz? Jak Twój przyszły partner traktuje pieniądze? Czy lubi się nimi dzielić? W jaki sposób okazuje troskę? Jak chciałabyś, żeby się o Ciebie troszczył? A jak traktuje naturę? 

To tylko moje propozycje. Ty zwróć uwagę na to, co dla Ciebie ważne. I szalej. Przecież nie będziesz tej listy nikomu wręczać – ona jest tylko dla Ciebie.


A gdybyś potrzebowała konsultacji, której efektem będzie dokładna wizja Twojego przyszłego, udanego związku, to serdecznie zapraszam. Link do konsultacji poniżej. Albo TUTAJ


A gdy już będziesz gotowa, to nie zapomnij  o elastyczności . Będzie dla Was dobrze, jeśli oboje będziecie umieli wychodzić poza własne oczekiwania, pragnienia, przekonania. To się nazywa „zgniły kompromis”. Wszystkie udane związki, prędzej, czy później doświadczają jego wartości.

kryteria udanego związku, związek, miłość

Udany związek na liście marzeń

Czasem kobiety mówią:

– Moniko, ale ja nie wierzę, że jak to opiszę, to się spełni.

To prawda. To nie jest lista marzeń, ale… w sumie… dlaczego by nie?

Tylko pod warunkiem, że dokładnie wiesz, czego chcesz i dokąd zmierzasz, jesteś w stanie podejmować właściwe kroki i znajdować odpowiednie rozwiązania. A samo to, że zapiszesz kryteria dla swojego udanego związku sprawi, że Twoje serce (a właściwie Twoje styl życia) zamieni się w przyciągający odpowiednie osoby, magnes.

Jak Ci się to podoba?

Taka lista ma jeszcze jedną zaletę. Daje Ci szansę ocenić własne powodzenie.

Udany związek. Kwestia kontekstu

Załóżmy, że marzysz o partnerze, który będzie spokojny, wyważony, i trzy razy pomyśli, nim podejmie decyzję. Z tej wizji wynika, że właściwym miejscem, aby taką osobę poznać, nie będzie nocny klub, czy inne miejsce, w którym jest np. głośna muzyka. Ten typ człowieka, zbyt długo zastanawia się przed wyjściem 😛

A tymczasem, niektóre kobiety, które znam, właśnie tam poszukują partnera. I dziwią się, że to nie działa.

Oczywiście, nic nie zastąpi miłosnego sosu, ale jeśli możesz pomóc tej energii działać, dlaczego tego nie zrobić?

Dlatego określ kryteria swojego udanego związku. Nie wstydź się. Nie przeszkadzaj sobie sama. Najgorzej, gdy czegoś bardzo chcieć i za tym mocno tęsknić, ale nawet nie dać sobie szansy, aby to się mogło spełnić.


A jeśli jesteś w związku i czujesz, że on wymaga uwagi i myślisz, że warto by było z kimś się przyjrzeć Waszej relacji i schematom waszego funkcjonowania w rodzinie – zapraszam do współpracy. Jestem terapeutą par. Pomagam ludziom się zrozumieć i porozumieć.

A jeśli chcesz jeszcze popracować sama, to tutaj film, w którym przypominam, że warto sięgnąć do pierwszych wrażeń i doświadczeń Waszego związku. Często zapominamy, że możemy 😀

A tutaj materiały dla tych osób, które chcą wejść w nowy związek

Opt In Image

Bądź ze mną w kontakcie!

Zapisz się do newslettera, który wysyłam zwykle raz w tygodniu. Będziesz wtedy zawsze na bieżąco z tym, co u mnie i u moich klientów. A w ogóle, to lepiej mi pisać, dla tych, którzy czekają - nie dla wszystkich:D

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, w tym otrzymywanie newslettera od "Zasmakuj w życiu"